AnnonsInlägget innehåller reklam genom annonslänkar för SkyShowtime. Så funkar annonseringen

Omslag till Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen

Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen

  • 2008
  • Animerat
  • Komedi

Vi får följa de fyra pingvinernas äventyr i New York Citys Central Park Zoo. Pingvinerna härskar i djurparken där de ger sig iväg på hemliga uppdrag mitt i stan och lemurernas kung Julien och hans undersåtar Maurice och Mort hänger med på uppdragen.

Passar från5 år

Officiell åldersgräns: från 7 år.

LäskighetLite spänning

Handling

Pingvinerna är tillbaka i tjänst och den här gången har de med sig några helt nya vänner. Lär känna Roger, Skorca, Jiggles och mängder av andra djurparksinvånare på den här DVD:n som är full av action och äventyr.

Serien

Filmen hör till Madagaskar, som har 12 filmer här.

Studio

Gjord av DreamWorks Animation och Nickelodeon Animation Studio.

Frågor och svar

Från vilken ålder passar Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen?
Vi bedömer att Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen passar från 5 år. Den officiella åldersgränsen i Sverige är 7 år.
Är Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen läskig?
Vi ger den 2 av 5 på vår läskighetsskala: lite spänning.
Var kan man se Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen?
Den ingår i SkyShowtime, Viaplay, Tele2 Play och Sky Showtime Amazon Channel. Kontrollerat 8 november 2026 för Sverige, med data från JustWatch.
När kom Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen?
Pingvinerna Från Madagaskar - Operation: Pingvinpatrullen kom 2008. Originaltiteln är The Penguins of Madagascar.

Gillade ni den här? Prova

Finns på 4 tjänster